JAMU v Brně - Aktuality - Brněnská JAMU slaví své 70. výročí založení velkým koncertem studentů muzikálu

Brněnská JAMU slaví své 70. výročí založení velkým koncertem studentů muzikálu  

Janáčkova akademie múzických umění v Brně si letošní 70. výročí svého založení mj. připomene velkým koncertem studentů a absolventů, kteří na Divadelní fakultě vystudovali muzikál. Slavnostní večer nazvaný VIVAT ACADEMIA se uskuteční dne 31. května 2017 na Hudební scéně Městského divadla Brno od 18 hodin. Všechny účinkující doprovodí třicetičlenný orchestr divadla, v němž tento program Divadelní fakulty JAMU hostuje.   

Milovníci muzikálových songů či filmových písní si přijdou na své hned v první padesátiminutové části programu, kdy vystoupí studenti 4. ročníku muzikálového herectví (ateliér Petra Štěpána a Miroslava Ondry) s fragmentem představení Kinovály. Jak název napovídá, půjde zejména o melodie stříbrného plátna. „Chtěli jsme se studenty poskládat koncert plný slavných filmových hitů, ovšem nikoli z klasických muzikálů, jak by se u studentů muzikálového herectví očekávalo. Žánrově se tedy pohybujeme ve velkém rozpětí od popu k rocku, přes pohádku až k šansonu,“ uvedl vedoucí ateliéru muzikálového herectví a autor konceptu Petr Štěpán, který spolu s dirigentem koncertu Danem Kalouskem udělal výběr písní. Nové aranže pro orchestr pak připravil Dan Kyzlink.  Se svými svěřenci Petr Štěpán nabídne řadu slavných melodií například z českých filmů jako Pelíšky či S tebou mě baví svět nebo songy ze slavných bondovek či snímků Tenkrát na západě, Tři mušketýři, Moulin Rouge a Vlasy. Publikum se dočká také znělek ze známých filmových a seriálových sérií jako třeba Hvězdné války či Simpsonovi.

„Základní koncepcí celého večera je setkání absolventů muzikálu, a to současných, ale i těch z minulých let,“ uvedl režisér Stano Slovák. Ve druhé půli mimořádného programu se tak na jevišti objeví na čtyřicet zpěváků a zpěvaček. Jména režisér prozrazovat nechce. Slibuje však při samotném vystoupení nejedno překvapení.

Divadelní fakulta zve na slavnostní pořad především osoby, které jsou s ní úzce propojeny. Jde tedy o samotné studenty a pedagogy, ale samozřejmě také absolventy muzikálových ročníků a bývalé pedagogy s muzikálem spjaté. Mimoto fakulta zve své dlouholeté partnery, instituce a osobnosti, které zásadním způsobem pomáhají fakultě při jejím fungování či při projektech. Pozvání je tak i poděkováním těmto osobám a institucím za dlouhodobou pomoc a přízeň Divadelní fakultě JAMU. Milovníci muzikálu však nepřijdou zkrátka. Koncert je otevřený také pro veřejnost a část vstupenek za 260 korun jde do volného prodeje.

Mgr. Luboš Mareček
Specialista pro vnější vztahy
Janáčkova akademie múzických umění v Brně
Beethovenova 2
662 15 Brno
Tel.: +420 542 591 144
Mobil: +420 602 275 303
e-mail: marecekjamucz