JAMU v Brně - Aktuality - Slavnou operu Bohéma studenti představí jako muzikál

Slavnou operu Bohéma studenti představí jako muzikál  

Muzikál na motivy světoznámé opery Bohéma do Giacoma Pucciniho připravilo jako svoji první novinku brněnské Divadlo na Orlí. Hudebně-dramatická laboratoř Janáčkovy akademie múzických umění na Orlí ulici 19 uvede druhou premiéru tohoto nezvyklého projektu dnes v 19 hodin. První reprízy následují zítra a pozítří ve stejnou dobu.

Proslulá Pucciniho Bohéma je opera o čtyřech dějstvích, jejíž děj se odehrává kolem roku 1830 v Paříži. Originální hudební dílo vzniklo v roce 1896.  Brněnský tvůrčí tým v čele s režisérem Michalem Zetelem a dramaturgem Miroslavem Ondrou, původní děj zachoval na stejném místě, ale posunul jej do roku 1914. Hudební úprava původní hudby je dílem Vojtěcha Dlaska a Jana Dobiáše.

Před publikem se tak objeví hlavní hrdinové jako v originálním díle. V nevytopené podkrovní mansardě žijí přátelé básník Rudolf, malíř Marcel a  filozof Colline. Na scénu vstupuje také jejich kamarádka Alexandra a samozřejmě i na smrt nemocná švadlenka Mimi, co níž se Rudolf osudově zamiluje. Koketní zpěvačka Musette, která je zase Marcelova milá, se i v tomto zpracování schází s bohatým Vikomtem, kterého bezostyšně využívá.

Až snově působící scénu evokující atmosféru bohémských čtvrtí předválečné Paříže vytvořil britský scénograf David Benson. Kostýmy jsou dílem Jany Boháčkové. Zajímavé představení doprovází živý sedmičlenný orchestr dirigovaný Tomášem Küfhaberem nebo Vojtěchem Dlaskem.

Program inscenace