JAMU v Brně - Aktuality - Studenti herectví z JAMU připravili benefici po Ligu vozíčkářů

Studenti herectví z JAMU připravili benefici po Ligu vozíčkářů  

Absolventský ročník herců z Divadelní fakulty Janáčkovy akademie múzických umění v Brně podpořený vedením fakulty se rozhodl zrealizovat nápad jedné z hereček a uspořádá benefiční představení pro lidi na vozíku. Benefice v podobě divadelního představení Světová duše se uskuteční v sobotu 27. dubna od 19 hodin v Divadle na Orlí. Vstupenky jsou již v předprodeji přes systém goout.net a je mezi nimi i speciální donátorská vstupenka. Veškerý výdělek z této mimořádné akce bude věnován Lize vozíčkářů.

JAMU pro tento zajímavý záměr poskytne prostory Divadla na Orlí, samozřejmě dodá práci techniků a dalších zaměstnanců divadla, ale také zisk, který prodej vstupenek na představení Světové duše přinese. "Jsem ráda, že hledáme i jiné, konkrétnější a hmatatelnější prostředky, jak může divadlo pomáhat," uvedla Viktória Pejková, která tuto benefici vymyslela. Představením Světová duše otevřeli studenti čtvrtého ročníku činoherního herectví na Janáčkově akademii múzických umění divadelní sezónu 2018/2019. Jedná se o autorský text režisérky a vedoucí ateliéru doc. Oxany Smilkové, která ve své inscenaci zkoumá mimoslovní prostor Čechovových her Višňový sad a Racek. Do května inscenaci čekají poslední dvě uvedení.

Díky projektu navázalo Divadlo na Orlí a Divadelní fakulta JAMU kontakt s brněnskou neziskovou organizací Liga vozíčkářů, která už 29 let inspiruje a pomáhá hendikepovaným na jejich cestě k samostatnosti. Svoji pomocí se nezaměřuje pouze na osoby na vozíku, ale také na osoby s dalšími formami tělesného, mentálního či kombinovaného postižení, případně s civilizačními chorobami.

Rezervace a předprodej vstupenek: divadlonaorli.jamu.cz a goout.net

marecekjamucz