JAMU v Brně - Aktuality - Studenti muzikálu zahrají bláznivou činoherní komedii

Studenti muzikálu zahrají bláznivou činoherní komedii  

Bláznivou komedii nazvanou Buchty a bohyně uvede v dnešní premiére brněnské Divadlo na Orlí. Začátek představení, v němž se představí studenti absolvujícího ročníku muzikálového herectví, je v 19 hodin. První repríza se odehraje zítra 23. dubna na jmenované scéně JAMU.

Crazy komedie dramatika Petra Kolečka, tedy spoluautora úspěšných seriálů Čtvrtá hvězda a Okresní přebor, představuje kvartet dívek, jež touží být bohyněmi, ale zatím jsou spíš tak trochu buchty. „Začínající zpěvačka snažící se prorazit biblickým popem, dále nadaná psycholožka, jejímž prokletím je její krása, trenérka fitness, co se snaží vyposilovat si mozek z hlavy, a zapálená kuchařka nade vše zbožňující lokální suroviny,“ přibližuje hlavní hrdinky dramaturgyně Jitka Šotkovská.

Co se stane, když se rozhodnou jít si za svými sny? Na to odpovídá v Hudebně dramatické laboratoři JAMU inscenace režiséra Stano Slováka. Bude to ale napínavé, překvapivé, ale hlavně k popukání. „Hrajeme o dnešní generaci mladých lidí, kteří hledají, ale nemohou najít zejména sami sebe,“ poznamenal režisér.

Dvouhodinové činoherní představení slibuje podle Slováka zejména zábavu vyhrocenou absurdním koncem.  Kolečkovou autorství a zejména jeho televizní tvorba naznačuje, že z jeviště se ponese dnešní neučesaná mluva mladých lidí a jejich hovorový jazyk.  „Není to slovník vyšší třídy,“ říká režisér na adresu textu špikovaného místy i vulgárními slůvky. Vše se odehrává v Praze a brněnští inscenátoři nechtěli nic násilím přesunovat kvůli lacinému aktualizování do Brna. „Text mne zaujal svou přístupností a otevřeností, nehraje si na žádného Čechova či Ibsena a je moderní,“ doplnil Slovák.

V komedii se čtyřmi svéráznými hrdinkami se v hlavních rolích představí Nikol Kotrnetzová, Natálie Tichánková, Barbora Chrenková a Kateřina Falcová. Sekundovat jim v mužských rolích budou Pavel Režný, Štěpán Kaminský, Jiří Ressler j.h., Marek Ouda, Martin Tlapák j.h. a Radim Kopecký.

Záběry z inscenace: https://www.facebook.com/honza.sulak/media_set?set=a.10202012980190198.1073741828.1356752179&type=1#!/DivadloNaOrli?fref=ts

Mgr. Luboš Mareček
Specialista pro vnější vztahy JAMU
Tel.: +420 542 591 144
Mobil: +420 602 275 303
e-mail: marecekjamucz