JAMU v Brně - Aktuality - Studenty JAMU pozdravil čestný doktor brněnské akademie Jiří Suchý

Studenty JAMU pozdravil čestný doktor brněnské akademie Jiří Suchý  

Studenti absolvujícího ročníku muzikálového herectví doc. Mgr. Sylvie Talpové z Divadelní fakulty JAMU zavítali naposled v této sezóně do pražského divadla Disk. Na scénu pražské DAMU přivezli autorský muzikál Offline! a adaptaci hry Zítra to spustíme od Václava Havla Havla. 

Tuto inscenaci proděkana fakulty a režiséra prof. MgA. Ivo Krobota navštívil a studentům za ni poděkoval Jiří Suchý (na snímku), z jehož známých písniček hudební výbava představení zčásti vychází. “Opravdu nás s Jiřím Šlitrem v roce 1967, když složili píseň Kamarádi, ani nenapadlo, že ji uslyším po padesáti letech v krásné interpretaci mladých umělců z brněnské JAMU,“ prohlásil čestný doktor  brněnské akademie a známý divadelník Jiří Suchý.

Slavnostního večera pořádaného ve spolupráci s Knihovnou Václava Havla se zúčastnili také rektoři hostující i pohostinské umělecké akademie prof. Mgr. Petr Oslzlý a doc. Mgr. Jan Hančil. 

Kromě tradiční reciproční prezentace studentů v Divadle Disk, pro kterou byla vybrána inscenace Offline! režiséra Lukáše Kopeckého, se tento ročník uvedl v Praze ještě s inscenací Cabaret, kterou si objednalo Žižkovské divadlo Járy Cimrmana a tedy domovská scéna režiséra inscenace Martina Vokouna.

Zájezdu se kromě studentů čtvrtého ročníku muzikálového herectví zúčastnili také studenti prvního ročníku, kteří na JAMU studují činohru a muzikál a kteří účinkují v inscenaci Zítra to spustíme jako sboristé a dále kapela inscenace Cabaret. „Pro nás jako divadlo byli velkými pomocníky studenti produkce a jevištní technologie, kteří si v rámci svých inscenačních projektů zažili i realitu zájezdového představení,“ doplnila manažerka muzikálových produkcí Mgr. Kamila Murlová. 

Mgr. Luboš Mareček, Ph.D.

marecekjamucz