Divadlo na Orlí

Divadlo na Orlí / Hudebně-dramatická laboratoř

Divadlo na Orlí / Hudebně-dramatická laboratoř JAMU je jako nová divadelní scéna Janáčkovy akademie múzických umění v Brně v provozu od roku 2012. Vzniklo v něm špičkově vybavené pracoviště v oblasti jevištních technologií, které umožňují studentům připravovat se na profesionální kariéru v prostředí odpovídajícím současným světovým trendům. Divadelní i Hudební fakultě JAMU Divadlo na Orlí slouží především jako studentská hudební scéna k uvádění oper, muzikálů, koncertů a jiných projektů. Kulturnímu Brnu nabízí Divadlo na Orlí JAMU alternativní scénu mladého umění. 

Variabilní divadelní sál Divadla na Orlí je navržen jako víceúčelový prostor s jevištěm, orchestřištěm a provazištěm. Celková kapacita hlediště je až 150 osob. V suterénu budovy se nachází Nahrávací studio, které je realizováno jako betonový blok pružně uložený přes dvě podlaží budovy, proto je vliv vnějších rušivých zvuků minimální. Mimo nejmodernějších nahrávacích technologií jsou jedinečnou součástí nahrávacího studia špičkové hudební nástroje.

Dále Divadlo na Orlí disponuje třemi zkušebnami, korepetitovnou, příslušným zázemím (šatny pro sólisty a sbor, produkční místnost místnost), kancelářskými prostory a krejčovnou pro výrobu kostýmů. Ke společenskému setkání je k dispozici restaurace a kavárna s krytou zahrádkou s celkovou kapacitou až 150 osob při otevření zahrádky. Kromě využití školními aktivitami lze jednotlivé prostory divadla pronajmout ke komerčním účelům.

Dokumenty

Nejnovější Nejstarší A-Z Z-A

    Prohlédnout složku v IS: /do/jamu/doc/divadlo_na_orli/ (může obsahovat více souborů).

    Divadlo

    Web divadla