Ubytování

Kolej Astorka

Informační, výukové a ubytovací centrum Astorka slouží především jako vysokoškolská kolej pro studenty Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. Budova byla vybudována v letech 1997–1998 podle návrhu architektů Zdeňka Makovského a Jaroslava Černého přímo v historickém centru města. Nachází se mezi barokní pevností Špilberk, novogotickou katedrálou sv. Petra a Pavla, barokním kostelem sv. Tomáše, kostelem sv. Jakuba a gotickou Měnínskou bránou. V blízkosti jsou kulturní, zábavná a nákupní centra.

V přízemí je vybudována hala, recepce, velký sál a učebny pro studenty divadelní fakulty ateliéru muzikálového herectví, v suterénu tři cvičebny pro studenty hudební fakulty. Ve druhém patře objektu je moderně vybavená knihovna, multimediální studovna a Nakladatelství JAMU. K dispozici je malá restaurace.

Ubytování využívá buňkový systém. Jednu buňku tvoří předsíň, koupelna/WC a dva pokoje vybavené telefonem, lednicí a možností připojení vlastního počítače na internet.

Telefon: Pokud máte zájem o ubytování na hotelu, kontaktujte, prosím, paní Hájkovou (astorka@jamu.cz) tel.: +420 542 592 300. (hotelová recepce tel.: +420 542 592 370.)

Ubytování v soukromí

Pokud nechcete nebo nemůžete bydlet na kolejích, můžete zkusit najít soukromý podnájem nebo spolubydlení. Kromě tištěných inzerátů lze informace najít i na internetu, třeba na facebooku nebo specializovaných inzertních serverech.

Tady Vám nabízíme odkazy na nějaké z nich. Pokud nefungují, nebo třeba najdete jiný, který by se sem podle Vás hodil lépe, pište na adresu:  info@jamu.cz.

 • http://www.kolej.cz/  – studentský portál
  Zde najdete možnost výměny kolejí, nabídky privátů, které můžete různě třídit a filtrovat.
 • http://www.ubytovaniprostudentyvbrne.cz
  Zde najdete nově zrekonstruované byty pro studenty v Brně, Komíně a Žabovřeskách. Pod 3000Kč se zde ale nedostanete.
 • http://www.espolubydleni.cz/podnajem-spolubydlici/brno
  Na této adrese se nachází pestrá nabídka spolubydlení. Lidé zde hledají spolubydlící buď do pokoje či bytu.
 • http://nemamkolej.cz/ – ubytování pro studenty
  a tomto portálu si zvolte Jihomoravský kraj. Výhodou zde je viditelnost stáří inzerátu. Nabídku zde zadávají studenti různých vysokých škol.
 • https://bydleni.muni.cz
  Tuto stránku provozuje přímo Masarykova univerzita, kde nabízí výměny, nabídky či poptávky bydlení. Většina příspěvků zde je přímo od studentů.
 • https://www.facebook.com/
  Hledejte i na facebooku! Tato sociální síť zprostředkovává příspěvky od studentů, kteří zde píší své nabídky či poptávky. Většinou i tady se dá najít vhodné ubytování.

Kolej Astorka