Nový diskuzní formát JAMU Talks pro studenty a celou akademickou obec odstartuje v lednu 2023

V lednu příštího roku naše akademie spustí nový projekt s názvem JAMU Talks pro studenty a celou akademickou obec.

JAMU Talks budou sérií online-streamovaných povídání s moderátorem, lektory a hosty s vazbou na Hudební či Divadelní fakultu.

Připravovaný online formát bude mít za cíl prostřednictvím diskuze s odborníky poskytnout inspiraci, tipy a rady, jak zdravě a efektivně čelit studijním i pracovním nárokům, jako např. mít dobrý time-management, bránit se syndromu vyhoření, nastavit si správný work life balance, starat se o duševní zdraví nebo se vyhnout škodlivým závislostem.

Projekt může studentům ulehčit průchod studiem a ubezpečit je, že pokud by se někdy dostali do obtíží v rámci studia či studijního života obecně, JAMU je tu pro ně a mohou se na ni obrátit o pomoc.

Jednotlivé streamy bude moderovat profesionální terapeut a mediátor Mgr. Martin Nawrath a odbornost zajistí řada lektorských specialistů na vybranou problematiku. Diskutované oblasti budou sice univerzální, avšak formát a složení hostů bude přizpůsobeno akademické obci JAMU. Z řad hostů vystoupí např. zástupci absolventů nebo současných či bývalých pedagogů.

Můžete se těšit na témata:

– time management

– work life balance

– prevence syndromu vyhoření

– stravovací návyky

– duševní zdraví a péče o něj

– základní komunikační dovednosti

– závislosti

Diskuze budou vysílány na platformě MS Teams vždy jednou v měsíci (čtvrtky) a budou přibližně hodinu a půl dlouhé. Připojení účastníci-diváci se budou moci zapojit svými dotazy přímo či anonymně prostřednictvím otázek předem zaslaných do online formuláře.

Projekt volně navazuje na JAMU čtvrtky na Divadelní fakultě a volitelné předměty na HF. První díl JAMU Talks proběhne 19. 1. a jeho tématem bude „Time management“.

O konkrétním složení účinkujících a novinkách vás budeme průběžně informovat např. v IS JAMU a na školních sociálních sítích.

 

Tiskový mluvčí: Mgr. Radoslav Pospíchal, pospichal@jamu.cz, mob.: 774 896 292.